Avrupa Yakasının En Yeni, En Büyük Kebapçısı ÇARGAH BahçelievlerAntep mutfağının en iyi temsilcilerinden biri olan ÇARGAH, ismini Türk musikisi makamlarından birinden almış. Bahçelievler'de StarCity AVM nin hemen karşısında konumlandırılmış ISTWEST projesinde bulunan restoran grubunun göz bebeği konumundaki mekân daha ilk girişte her detayı ayrı düşünülmüş ihtişamlı mimarisi ile göz dolduruyor.
3000 m2 lik devasa alanda restoranın yanı sıra kafe, pastane ve şarküteri kısmı da mevcut...

Çocuklarıyla birlikte sosyalleşmeyi seven bir anne olarak beni en çok etkileyen detaylardan biri de çocuk oyun alanının, sırf çocuk oyun alanı olmuş olsun diye üç beş oyuncak ve bir plastik kaydırakla geliştirilen daracık odalardan biri olmayışı, buz hokeyinden langırta, aktivite masasından atlıkarıncaya her yaştan çocuğa eğlenme imkânı sağlayacak geniş ve ferah bir salon oluşu oluyor…

Yiyecek ve mekân bloggerları olarak bir iftar davetinde tanışma fırsatı bulduğumuz mekânda ezogelin çorba iftariye tabağı ve çiğ köfte ile girizgah yapıyoruz. Çiğ köftenin tadını İstanbul'da çiğ köftesini en çok beğendiğim bulgur tadının ön plana çıkmadığı Develi çiğ köftesine benzetiyorum ve çok da beğeniyorum...

Ara sıcaklar olarak servis edilen kebapçıların değişmez üçlüsü kuru patlıcan dolması, içli köfte ve fındık lahmacun arasında benim favorim hem hamurunun hem iç malzemesinin lezzeti ile lahmacun oluyor. İçli köftenin Sabırtaşı’ndaki gibi kıymalarının daha tane tane olan halini sevdiğimden Çargah'ınkinde aradığımı bulamıyorum.


Ve işte nihaıet kebap zamanı:) Adana ve terbiyeli kuzu şiş gayet leziz ancak beni kalbimden vuran finalde gelen kuzu tandır oluyor. Ona tandır değil, pamuk veya lokum tarzı ifadeler kullanmak daha da çok yaraşır diye düşünüyorum:)

Finalde gelen baklava, burma ve güllaç bence mekânın en çok fark yaratan yönü oluyor. Mekân sahipleri Mehmet Bey ve Naif Bey’in nazik hediyeleri ile eve götürdüğümde eşimden de “Bu lezzetle bir baklava uzun süredir yememiştim” yorumu geliyor.İçeriğinde yok yok diyebileceğimiz bu iftar menüsünün fiyatı 75 TL. Ramazan sonrasında gelecekler için zeytinyağlılar 7 TL, ara sıcaklar 3-5 TL, kebaplar 20-25 TL, tatlılar 7-10 TL fiyat aralığında...
Keyifli bir yemek, güzel sohbetler eşliğinde geçen iftar yemeğimizin sonrasında şark odasında mini bir fasıl dinletisine katılıyor, sonrasında mekân sahipleri ve blogger arkadaşlarımızla vedalaşıyoruz.

Bu güzel etkinliğe katılmama ve blogger arkadaşlarımla tanışmama vesile olan Çargâh Ailesi’ne, İlknur'un Dünyası'na, İstanbul Kazan Ben Kepçe’ye ve Gezenyer’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Etiketler: , , , , , , , , ,