İstanbul'daki En Sağlıklı Fransız Restoranı LE PAIN QUOTIDIENAylar önce katıldığım bir Mekanist Etkinliğinde Suadiye'deki Le Pain Quotidien lezzetleri ile tanışma fırsatı bulmuş, o yemekte damağımda iz bırakan lezzet kinoa risotto'ın eşlik ettiği çöreotlu somon olmuştu. Le Pain Suadiye için tıklayın...

Hatta öyle ki çok severek tükettiğimiz somon balığını artık ben de evde çöreotlu pişirir olmuştum:) Kiona risotto olayına ise henüz giremedim:)

Ev halkını da bu lezzetle tanıştırsam diye düşündüğüm halde bir türlü denk gelmedi derken Mekanist'in Guru Bloggerlar arasında düzenlediği #benimpinkberrym yarışmasında kazandığım birincilik ödülünün Le Pain Quotidien'de çift kişilik bir akşam yemeği olduğunu görünce yine evrene selamlarımı yolladım:)
Le Pain Suadiye ile tanışmıştık zaten. Bu kez de Le Pain Kanyon'u tanıyalım diyor, geçtiğimiz Cuma günü ma aile Kanyon'un yolunu tutuyoruz. Kinoa Risotto ile servis edilen çöreotlu somon elbette birinci tercihimiz ama farklı lezzetler denemek için sebzeli tartine ve pesto soslu bonfileli salata da sipariş ediyoruz. 


Somon burada da aynı muhteşemlikte. Kapış kapış yiyor, lezzete doyamayıp ikincisini söylüyoruz.  Izgara sebzeli tartine de oldukça başarılı, patlıcanlar pamuk gibi çok beğeniyoruz. Bonfile salata ise daha standart, diğer ikisinin gölgesinde kalıyor. 


Tatlı olarak tiramisu ya da Le Pain Quotidien'in meşhur tatlısı çilekli tartı söyleyelim istiyorum ama çocuklar garson abileri ile birlikte dolaptan mozaik pasta ve chocolate mousse bomb'ı seçiyorlar.


Kuzuların tatlı keyfi sonrası Le Pain Kanyon ile vedalaşıyoruz...

LE PAIN QUOTIDIEN
Büyükdere Cad. Kanyon AVM
Levent / İstanbul
0 (212) 3530677Etiketler: , , , , , ,