Menekşe Sahili'nin En Modern Balıkçısı, GALAPAGOS RESTORAN Florya
Keşif perisi Derya'nın Mekanist'te yazdığı blog yazısı merakımı uyandırınca "İlim Çin'de de olsa gidip alınız" misali "Sıra dışı lezzetler Florya'da da olsa gidip tadınız" diyor, soluğu Galapagos Restoran'ın açılışında alıyoruz.Florya Menekşe Sahili'nde açılan Galapagos'un sahiplerini bizim gibi ama bizden çok daha fazla ülke gezmiş bir çift. Bu sebeple restoranlarına da Büyük Okyanus'ta Ekvator'a bağlı olan takım adalarının ismini koymuşlar. Çok gezen çok bilir deyip yıllar boyunca gelişen damak zevklerine güveniyor, Galapagos'taki standart balıkçılarda olmayan lezzetleri deneyimlemek için sabırlanıyorum.


İki katlı restoranın açılış için kokteyl
formatında hazırlanmış ilk katından üst katına doğru uzandığımda soft tonlar kullanılmış modern bir dekorasyon ve lebiderya bir deniz manzarası ile karşılaşıyorum.  


Restoran mutfağı açılış nedeni ile tamamiyle kokteyl sunumlarına konsantre olduğu için, tadım etkinliğinde Galapagos'un fark yaratan lezzetlerini deneme fırsatı bulamıyoruz. Daha hazırlıklı oldukları bir zamanda deneyimledikten sonra menü hakkındaki yorumlarımı paylaşmayı tercih ediyorum. 


GALAPAGOS RESTORAN
İstanbul Cad. No:35
Menekşe / Florya / İstanbul
0 (212) 5401195

Etiketler: , , , , , , , ,