İstanbul'daki En İyi Çin Restoranı P.F. CHANG'S EtilerUzun zamandır görmek ve meşhur Dynamite Shrimp’ ini tatmak istediğim P.F Changs Etiler ile buluşmamız nihayet dün akşam gerçekleşti. Mekanist Etkinliği kapsamında gurular ile yeni menüsü Sushi a la P. F. Chang’s tadımı için buluştuğumuz mekanda bizi restoranın tatlı mı tatlı PR’ı Fatoş Hanım ve Nahide Hanım karşıladı. 


Öncelikle barda hepimize kokteyl tercihi soruldu. Benim seçimime güvenen üç guru ile birlikte Organik Agave Margarita ile başlangıç yaptık ve fresh tadına bayıldık. Kokteyllerimize Veggie Tempura ve Portakallı Edamame eşlik etti.  

Üst katta bizim için hazırlanan masamıza geçtiğimizde ilk olarak servis edilen levrek, somon ve tuna nigiriler kapanın elinde kaldı. Daha başında bu gecenin çok güzel olacağı belli oldu:)


Nigirilerden sonra sahneyi sashimiler aldı. Başka bir blog yazımda ‘Türkler olarak sushi ve nigiriye git gide aşina olmaya başladıysak da sashimi’ler için biraz daha zaman var’ diyen ben bu kez standart sashimilerden biraz daha ince ve hafif acılı sashimileri lüp lüp götürdüm. Bunu da şefimizin başarısına bağladım:)


Ve işte sırada sushiler…  Çeşit çeşit sushiler…  Canım balım sushiler…  Sushi benim gönlümde ne zaman bu kadar orgazmik bir yiyecek olarak yer etti çok net hatırlamıyorum. Üç beş seneyi geçmiyordur sanırım ama bir oldu pir oldu. Dün akşam tattığımız sushiler masadaki tüm sushi severler gibi beni de mest etti... 


Uzun zamandır bu tazelikte ve bu lezzette sushi yememiştim. İçi karidesli Crunchy Ebi Sushi ile Torpilli Sushi ismini verdiğim Dynamite Shrimp Sushi, benim favori lezzetlerim oldu.


Karidese olan aşkımı inkar edecek değilim. Zaten Fatoş Hanım’la tanışır tanışmaz bize dynamite shrimps de ikram etmeleri için söz alan da bendim itiraf ediyorum:) 


Dynamite shrimp’ lerimizi  yerken kendim aldığım hazzın yanı sıra guruların da ışıldayan gözleri görmek,  benim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu:)


Finalde gelen dondurmalı banana spring roll, benim gibi bir tatlı sevmez’i bile baştan çıkaracak güzellikteydi. Hem banana spring roll’u hem de çilek parçalarını dondurmayla buluşturup hüpletmekten kendimi alamadım. Yeşil çay sunumlarını da çok beğendiğimi ayrıca belirtmek isterim…


Tüm bu lezzetler artık arkadaşlarım olan mekanist gurularının tatlı sohbetleri ile birleşince benim için hafızamda yer edecek çok güzel bir gece oldu… Her şey için tüm  P.F. Chang’s ekibine, Fatoş ve Nahide Hanım’a, Mekanist’e ve Mekanist arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Ağzımızın tadının hiç bozulmaması dileğiyle...

PF CHANG'S ETİLER 
Etiler Mah. Nispetiye Cad. 
No:94 Etiler / İstanbul 
0 (212) 3586060

Etiketler: , , , , , , , ,