Karı ve Karda Kaymayı Özleyen Tüm Çocuklar ve Aileleri için TORIUM SNOWPARK

Daha önce Dubai'deki Emirates Mall'da görüp bayıldığım Snowpark konseptinin artık İstanbul'da olduğunu öğrenmemden çok kısa bir süre sonra Hassas Anne'nin daveti üzerine blogger anneler ve çocukları ile birlikte soluğu Torium Snowpark'da alıyoruz. Anadolu Yakası'ndan İstanbul'un diğer ucuna, Halkalı'ya iki çocukla gitmek başta gözümü korkutsa da toplu taşımaya alışkın olmayan kuzularıma metrobüs ilginç geldiği ve metrobüs hafta sonu oldukça sakin olduğu için rahatlıkla Torium AVM'ye ulaşıyoruz.

Snowpark' a girerken görevli ağabeyden bot, mont, eldiven ve kaskımızı alıyor, değiştirdiğimiz eşyalarımızı oradaki dolaplardan birine kilitliyoruz. Kar montumuzu giyip eldiven ve kaskımızı takıp Snowpark'ın kapısından içeriye adımımızı attığımız anda bizi buz gibi bir hava karşılıyor. Kar soğuğunu unutmuşuz gerçekten, şaşırıyoruz. Soğuğunu unutmuş olsak da karı o kadar özlemişiz ki her yere dokunuyor, gördüğümüz her kar figürüne sarılıyoruz.Biraz ilerlediğimizde yukarıdan aşağı doğru uzanan yanyana 5 parkurdan simitle kayan çocuklar ve ailelerini görünce bizimkiler sevinçten deliye dönüyor, üçümüz de birer simit kaptığımız gibi koşar adım tepeye çıkıyoruz ve macera başlıyor. Bu eğlence beni çocukluğumuzda apartmanın önündeki yokuştan aşağı kaydığımız günlere götürüyor, bayılıyorum. Dört beş kere buradan kaydıktan sonra bir üst seviyeye geçiyor ve dönen bir parkuru olduğu için biraz daha uzun süren kaydırağı deniyoruz. Bu da çok eğlenceli. Kaymaya doyduktan sonra biraz basket oynuyor, bir iki poz daha alıyor ve artık üşümeye başladığımız için Snowpark alanından çıkıyoruz.Girmemiz ile çıkmamız arasında yaklaşık bir saat gibi bir süre geçiyor. Her anı dolu dolu bir saat... Kendi kıyafetlerimize ve sıcacık ortama kavuştuğumuzda onca yorgunluktan sonra dinginleşiyor sıcak çayımı yudumlarken içimi de sıcacık bir huzur kaplıyor... Torium AVM'de yapacaklarımız bununla sınırlı değil. Hep birlikte bir üst kattaki kelebekler sergisine çıkıyor bir tırtıldan kelebeğe giden aşamaları çocuklarla birlikte yaşayarak öğreniyoruz. Tırtıl iken sürünerek başlayan maceramız kelebek olup uçarak sona eriyor. Bir ara örümcek olup ağa tırmanıyoruz ama onun kelebekle bağlantısının ne olduğunu çok net hatırlayamıyorum:) Güzel bir gün daha sona eriyor. 


Arkadaşlarımızla vedalaşıyor, dönüş yoluna koyuluyoruz. Sizler de böyle bir gün geçirmek isterseniz kendi arabanızla ya da bizim gibi Beylikdüzü'ne giden Metrobüs'e binip Saadetdere Durağı'nda indiğinizde 5 dakika yürüyerek Torium AVM'ye ulaşmanız mümkün. Üstelik bu yazıyı okuyup bloğa yorum yazan herkese hem Snow Park hem Kelebek sergisi giriş ücreti %50 indirimli. Denemek için iyi fırsat... Bir başka çocuklarla hafta sonu gezisinde görüşmek üzere...

TORİUM AVM
Saadetdere Mah. E-5 Üzeri
Haramidere/İstanbul
0 (212) 6999050

Etiketler: , , , , , ,