Bebek Kasap Steak House'da Patiska Bozcaada KahvaltısıYıllarca severek gittiğimiz Bozcaada son yıllarda aşırı popülerleşince ada kalabalıklaşmış, bazı restoran ve otel sahipleri şımarmış, biz de elimizi ayağımızı çekip henüz keşfedilmemiş destinasyonlara yönelmiştik.


Lezzet peşinde koşan bazı blogger arkadaşlarımın yaptığı Bozcaada gezisindeki keşifleri yine aklımıza Bozcaada'yı düşürüyor, Bağ Badem Bağ Evinde uzun uzun kahvaltı ettikten sonra Ayazma'nın serin sularına kendimizi bırakma hayalleri kuruyoruz.Biz hayallerde yaşarken yaz bitiyor, Bozcaada başka bahara kalıyor. Geç sonbahar haftasonlarından birinde Patiska Bağ Evi kahvaltısının o hafta sonuna özel Bebek'teki Kasap Steak House'da ada lezzetlerini sunacağını öğreniyor ama yoğun talepten ötürü rezervasyon yaptıramıyoruz.

Peki pes ediyor muyuz? Tabi ki hayır. Dizimizi kırıp oturmamız konusundaki genel istek üzerine İstanbul'da olduğumuz bir hafta sonu Patiska Oya Hanım ile kontakt kurup soğuk bir pazar sabahı soluğu Bebek Kasap Steakhouse da alıyoruz. Aman ne iyi yapıyoruz.

Kışı iliklerimize kadar hissettiğimiz bir sabahta kendimizi yazdan kalma bir kahvaltı ederken buluyoruz. Hala lezzetli çöreotlu çanakkale domatesleri, çıtır çıtır körpe sivri biberler, Steakhouse da olduğumuzu hissettiren lezizlikte sucuklarla yapılmış sucuklu yumurta, ıspanaklı börek ve Patiska kahvaltısının olmazsa olmazı Alishiro'nun cevizli ada ekmeği...

Dışarıda ettiği kahvaltılarda evdeki lezzeti bulamayan gezenti anneyi bile mutlu eden bir kahvaltı daha ne olsun?PATİSKA BOZCAADA KAHVALTISI
Bebek Kasap Steak House
Cevdet Paşa Caddesi Germencik Sok. No: 4/B
Bebek / İstanbul
0 (212) 2635904Etiketler: , , , , , , , , , ,