İstanbul'da Hafta Sonu Doğada Gezilecek Yerler BALLI KAYALAR

Mümkünse çok da fazla mesafe katetmeden bugün tabiat ananın dev kucağının hangi köşesinde doğa ile buluşsak diye düşünürken aklımıza geçtiğimiz senelerde tanışma fırsatı yakaladığımız Gebze Ballı Kayalar geliyor.Arabamıza atlıyor, Yandex Navi'mizin tavsiyeleri doğrultusunda İzmit Ankara yoluna girdikten yaklaşık yarım saat sonra  Dilovası sapağından otobandan çıkıp Ballı Kayalar Tabiat Parkı'na ulaşıyoruz. Gebze Tavşanlı Köyü'nde bulunan Ballı Kayalar Vadisi esasen kaya tırmanışı yapanlar için popüler bir destinasyon olmasına rağmen dere kıyısında mangal yapabilme olanağına sahip olduğundan  piknikçiler tarafından da rağbet görüyor. Biz de gelir gelmez kayaları, suları aşıp çocuklarla çok ilerleyemesek de kendi çapımızda trekkinge başlıyoruz...Yeterince çamura bulandığımızdan emin olunca dönüşe geçiyor, dere kıyısında kafede Türk kahvemizi yudumluyoruz.


Bir sonraki durağımız Bayramoğlu Sahili. Bu mevsimde burası terkedilmiş yazlıkçı kasabası modunda. Daha iyi... Issız kumsalda çocuklar güzel deniz kabuğu arama moduna geçince keyifleniyoruz.


Son durak Tuzla sahil. Aman allahım burası çok kalabalık. Filizlerin orijinal yerinde köftelerimizi hüpletip dönüşe geçiyoruz...


Etiketler: , , , , , , , , ,